Prihlásenie / Registrácia

Podporili nás

Enja Rúčková

Enja Rúčková

Súťaž pokladám za prínosnú, lebo okrem toho, že podporuje záujem o čítanie, motivuje aj k celkom zaujímavým výhram :) Navyše, knihomoľom určite vôbec nepríde zaťažko napísať pár slov o svojej obľúbenej knihe :)

Janka Benková

Janka Benková

Súťaž Vráťme knihy do škôl je superprojekt, pred ktorým sa skláňam a je mi cťou stať sa jednou z jeho tvárí, pretože v ostatných rokoch ľudia, a nielen žiaci a študenti, čítajú stále menej. Dá sa to síce pochopiť, pretože (nielen) mladí ľudia sú dnes pod tlakom obrovskej dynamiky životného štýlu, denne na nás útočia tisícky nových a nových podnetov, inšpirácií, a na knihy nezostáva toľko času alebo sa na ne úplne zabúda... Lenže na svete je veľké množstvo hodnotných diel, ktoré človeka obohatia, ovplyvnia jeho život a rozšíria mu obzory poznania... Knihy sú súčasťou nášho života, sú jedným z prvkov celoživotného vzdelávania, duševnou potravou, zdrojom slovnej zásoby... Upevňujú kultúru vyjadrovania človeka, ktorá je dnes podľa modelu vystupovania verejne činných osôb na Slovensku veľmi slabá, a preto som veľmi rada, že pokračujete v projekte, ktorý mladým ľuďom vracia do ruky knihy a ľudia u nás budú rozprávať opäť krásne a múdro.

Marek Zákopčan

Marek Zákopčan

Projekt Vráťme knihy do škôl nie je pre mňa neznámym pojmom. Už po minulé roky som si všímal jeho napredovanie i odozvu verejnosti. Ja sám vyučujem na strednej škole slovenský jazyk a literatúru, preto sa ma táto súťaž týka nielen ako autora, ale i ako učiteľa. Každá snaha motivovať ľudí k čítaniu (a nielen tých mladších) je záslužným činom. O to viac, ak je spojená i s formuláciou vlastného názoru. Podpora čitateľskej gramotnosti je významnou zložkou výchovy a vzdelania, pretože pomáha pri budovaní komplexnej osobnosti človeka. Verím, že aj aktuálny ročník prinesie množstvo kvalitných príspevkov i tipov na zaujímavé kni žné tituly :-)

Zuzka Šulajová

Zuzka Šulajová

Vráťme knihy do škôl je krásny projekt, ktorý nikoho do ničoho nenúti a pritom dáva šancu vyhrať - len preto, že niečo dobrovoľne čítate a stručne o tom napíšete. Nie je to domáca úloha, povinné čítanie, nie je to mobil, internet, sú to len knihy a knižný svet. Väčšina tých, ktorí milujú knihy, majú svoje obľúbené dielko, o ktorom ich baví rozprávať, celkom iste teda nerobí problém naklepať pár riadkov a podeliť sa o svoje dojmy. Projekt tým priťahuje záujem o knihy, a ako bonus robí krásnu štatistiku obľúbených kníh, autorov, sérií za posledný rok, čo je asi najobjektívnejšia spätná väzba pre knižný trh, aká existuje.