Prihlásenie / Registrácia

Jankulová Karin

Gymnázium (Komenského 2/1074)
Partizánske

It ends with us

It ends with us - Colleen Hoover 


It ends with us bola moja prvá kniha, ktorú som čítala v angličtine. Dozvedela som sa o nej od mnohých kamarátok, ktoré ju hodnotili veľmi pozitívne a kniha bola v tom čase veľmi populárna. 

Hlavnou hrdinkou príbehu je Lili Bloom - mladé dievča, ktoré sa práve presťahovalo do Bostonu. Lili sa stretáva s Ryleom, chirurgom, do ktorého sa na prvý pohľad zamiluje. Zároveň sa v príbehu spomína aj Lilina minulosť, v ktorej svieti jedno dôležité meno - Atlas Corrigan. Bol to chlapec, z ktorého sa stal bezdomovec, pretože jeho matka ho vyhodila z domu kvôli jej novému priateľovi. Lili mu pomáhala a po nejakom čase sa do seba zamilovali. Neskôr ale musel Atlas odísť do Bostonu a už sa viac nevideli, no keď odchádzal, sľúbil jej, že sa ešte stretnú. 

Za ten čas, čo sa Lili s Atlasom nestretli, si Lili vybudovala vzťah s Ryleom. No neskôr Lili zistila, čo je Ryle za človeka. Jeho nevyriešenú traumu z detstva používal ako ospravedlnenie, že Lili fyzicky týral.

A či sa Lili ešte strela s Atlasom sa dozviete, ak si túto skvelú knihu prečítate. Zároveň si myslím, že by sa viac malo v spoločnosti hovoriť o téme domáceho násilia, pretože je to téma, o ktorej sa hovorí veľmi málo. Túto knihu odporúčam hlavne dievčatám v tínedžerskom veku. A nakoniec by som ešte chcela napísať pár riadkov z tejto knihy, ktoré sa mi vryli do pamäte a sú vlastne aj pointou celého príbehu: „Fifteen seconds. That's all it takes to completely change everything about a person. Fifteen seconds that we'll never get back.”